KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA

WIADOMOŚĆ

Strażackie manewry w adamowskiej kopalni

W dniu 14 września 2011 roku na terenie Kopalni „Adamów” SA zorganizowano ćwiczenia ratowniczo – gaśnicze. Miejscem ćwiczeń była koparka SchRS – 800 na odkrywce Koźmin.

Manewry były doskonałym poligonem dla przeprowadzenia ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych jednostek biorących w nich udział. Miejscem powstania pożaru była rozdzielnia elektryczna koparki SchRS-800 odkrywki Koźmin.

Cała akcja rozpoczęła się o godz. 10.04. Pracownicy koparki podjęli próbę gaszenia pożaru podręcznym sprzętem gaśniczym. Nie dając samodzielnie rady, wezwali Zakładową Straż Pożarną KWB „Adamów” SA. Następnie do działań ratowniczych wezwane zostały trzy jednostki pożarnicze : Jednostka Ratowniczo- Gaśnicza JRG z Komendy Powiatowej PSP z Turku, jednostka z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego KSRG z Brudzewa i jednostka z OSP Koźmin. Na miejsce pożaru dojechały dwie jednostki: KWB „Adamów” S.A i jednostka z OSP Koźmin. Pozostałe jednostki nie dojechały ze względu na trudne warunki terenowe.
Akcja zakończyła się sukcesem, a po zakończeniu ćwiczeń przeprowadzono podsumowanie przebiegu akcji ratowniczo-gaśniczej.

Takie ćwiczenia adamowscy strażacy przechodzą kilka razy w roku, aby dobrze przygotować się do walki z żywiołem jakim jest ogień.


Zdjęcia z manewrów:

kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  

 WSZYSTKIE WIADOMOŚCI

WWW Kwbadamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA

© 1999-2017 - PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A. w Turku

KWB Adamów SA