KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA

WIADOMOŚĆ

Grecy z wizytą w KWB „Adamów”

20 kwietnia z wizytą studyjną do Kopalni Węgla Brunatnego „Adamów” SA zawitali burmistrzowie pięciu gmin z regionu Macedonii Zachodniej oraz Peloponez.

Z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu goście z Grecji w dniach 20-21.04.2012r. odwiedzili powiaty turecki, koniński oraz kolski, gdzie spotkali się z lokalnymi samorządowcami. W piątek odwiedzili Starostwo Powiatowe w Turku, by następnie zwiedzić KWB „Adamów”, po której oprowadzał Prezes Kopalni - Piotr Rybarski. Grecy z uwagi na występowanie licznych elektrowni oraz kopalni odkrywkowych węgla brunatnego w swoim regionie zainteresowani byli rozwiązaniami rekultywacyjnymi na terenach poeksploatacyjnych.

Greckie gminy tworzą tzw. "Sieć gmin” NEProM, która popierając założenia UE stara się aktywnie uczestniczyć w jej działalności, w wyniku czego stała się członkiem inicjatywy Komisji Europejskiej pn. „Porozumienie Burmistrzów”. Sieć poszukuje tzw. bliźniaczych gmin, aby wspólnie szukać rozwiązań na podobne problemy związane z obecnością kopalni, elektrowni na danym terenie. Ponadto w swojej działalności NEPromM nastawione jest na wspólne zmierzenie się z problemami zagrażającymi środowisku naturalnemu, aktywną działalność na rzecz ideologii zrównoważonego wykorzystania energii oraz podejmowania inicjatyw środowiskowych na poziomie krajowym oraz europejskim. Gminy zainteresowane są także nawiązaniem współpracy i wzajemne wizyty w ramach Programu Europa dla Obywateli 2007-2013.kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  

 WSZYSTKIE WIADOMOŚCI

WWW Kwbadamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA

© 1999-2017 - PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A. w Turku

KWB Adamów SA