KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA

WIADOMOŚĆ

Poszukiwali minerałów w Kopalni

Grupa miłośników mineralogii związanych z Uniwersytetem Łódzkim na czele z prezesem Zdzisławem Raciborowskim gościła 21 kwietnia w Kopalni „Adamów”.

Towarzystwo Miłośników Mineralogii to grono ludzi zjednoczonych namiętnością zbieraczy skał, kamieni szlachetnych i skamieniałości, popularyzatorów i propagatorów wiedzy z zakresu geologii, mineralogii i paleontologii. Wśród TMM są studenci, pracownicy uczelni: profesorowie, adiunkci, asystenci, a także młodzież szkolna.

Swoje poszukiwania rozpoczęli na odkrywce „Adamów”, to tu w 1966 roku znaleziono amonit - skamielinę wymarłego głowonoga z okresu sprzed około 100mln lat. Następnie udali się na o/Koźmin, w międzyczasie mieli okazję zapoznać się z rekultywacją terenów poeksploatacyjnych. Swoją wyprawę zakończyli lekcją historii w lesie sacalskim, gdzie znajduje się Pomnik Powstańców Styczniowych. Las położony jest na wschód od Brudzewa i na zachód od miejscowości Sacały.

Do domu uczestnicy wycieczki zabrali największy skarb Kopalni - węgiel brunatny.

kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  

 WSZYSTKIE WIADOMOŚCI

WWW Kwbadamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA

© 1999-2017 - PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A. w Turku

KWB Adamów SA