KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA

WIADOMOŚĆ

Energa z Kopalnią Adamów mogą zbudować farmę wiatrową

Prezes UOKiK wydała zgodę na utworzenie przez spółkę Energa Elektrownie Wiatrowe i Kopalnię Węgla Brunatnego "Adamów" spółki, która zajmie się budową a następnie eksploatacją farmy elektrowni wiatrowych.


Obie firmy mają zgodę na utworzenie spółki, która zajmie się budową a następnie eksploatacją farmy elektrowni wiatrowych, na terenach byłej odkrywki KBW Adamów w gminie Przykona (Wielkopolska). Energa Elektrownie Wiatrowe i KWB Adamów będą sprawować wspólną kontrolę nad nową spółką.

- Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce - informuje UOKiK.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes UOKiK uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

W styczniu 2010 Energa i Kopalnia Adamów podpisały umowę zgodnie, z którą powołano do życia konsorcjum do realizacji projektu pod nazwą Farma Wiatrowa Przykona, 9 lutego br. do UOKiK wpłynął wniosek spółek Energa Elektrownie Wiatrowe oraz KWB "Adamów" o zamiarze powołania spółki z ograniczona odpowiedzialnością specjalnego przeznaczenia.

Farma wiatrowa ma być zlokalizowana na terenach poeksploatacyjnych kopalni w gminie Przykona. Plany zakładały, że pierwszy etap budowy zakładający powstanie farmy wiatrowej o mocy ok. 40 MW może zostać zrealizowany w 2012 r. Docelowa moc ma ociągnąć poziom 80 MW, ale jednocześnie istnieje możliwość budowy dalszych farm na terenach pozostałych odkrywek kopalni Adamów.

źródło: http://energetyka.wnp.pl/energa-z-kopalnia-adamow-moga-zbudowac-farme-wiatrowa,169243_1_0_0.html


kliknij aby powiększyć...  

 WSZYSTKIE WIADOMOŚCI

WWW Kwbadamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA

© 1999-2017 - PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A. w Turku

KWB Adamów SA