KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA

WIADOMOŚĆ

Kopalniacy oddali krew

W dniu 11 maja 2012r. w Zakładowym Klubie "Barbórka" już od wczesnych godzin porannych odbywała się Akcja Poboru Krwi zorganizowana przez Stowarzyszenie - Kopalniany Klub Krwiodawców.

75 krwiodawców oddało prawie 34 litry tego drogocennego leku. Jest to imponująca ilość oddanej krwi i dzięki im za to. Standardowo oddaje się 450 ml krwi do 6 razy w roku w przypadku mężczyzn i do 4 razy u kobiet. Procedura oddania krwi zaczyna się od szybkiego testu, który określa poziom hemoglobiny, następnie odbywa się konsultacja lekarska. Potem na specjalnym stanowisku następuje jednorazowe oddanie krwi. Po oddaniu jest czas na kawę z ciastkiem, którą serwują członkowie Rady Klubu Krwiodawców. Krwiodawcy otrzymują również drobny upominek.

Krew nazywana jest darem życia, ponieważ może uratować życie drugiego człowieka. Nie zdajemy sobie sprawy, że co parę minut ktoś potrzebuje transfuzji krwi. W praktyce jednorazowe oddanie krwi może pomóc nawet trzem osobom. A więc chwała tym co tę krew oddają bezinteresownie i bezimiennie nie żądając nic w zamian. Wspierajmy takie akcje i propagujmy je wśród naszych bliskich i ludzi młodych, bo nigdy nie wiadomo komu i kiedy ta krew będzie potrzebna.

Pomocy przy organizowaniu przeprowadzonej akcji oddawania krwi udzielił Zarząd KWB „Adamów” SA.

Następna taka akcja zostanie przeprowadzona dniu 3 sierpnia 2012 r., na którą serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomagać innym.

Anna Mliczek
Prezes SHDK RP Klub „Górnik”

kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  

 WSZYSTKIE WIADOMOŚCI

WWW Kwbadamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA

© 1999-2017 - PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A. w Turku

KWB Adamów SA