KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA

WIADOMOŚĆ

Dzieci z Ukrainy zwiedziły Kopalnię "Adamów"

3 lipca 2013 r. Kopalnia „Adamów” kolejny raz gościła trzynastoosobową grupę dzieci polskiego pochodzenia z miasta Dunajowce na Ukrainie, miasta partnerskiego miasta Turku.

Dzieci wraz z opiekunami zwiedziły Kopalnię „Adamów”. Z zainteresowaniem zapoznały się z pracą górniczą prowadzoną na odkrywkach "Adamów" i "Koźmin". W odpowiedzi na dociekliwe pytania uzyskały informację o sposobie urabiania, transporcie i zwałowania nadkładu oraz o dostawie węgla do Elektrowni Adamów. Goście zwiedzili również zrekultywowane tereny pokopalniane. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się zbiorniki wodne Bogdałów i Janiszew. Dodatkową atrakcją dla gości z Ukrainy było zapoznanie się z pracami archeologicznymi prowadzonymi przy odkrywaniu i badaniu osady ludzkiej sprzed około dwóch tysięcy lat położonej w miejscowości Kwiatków (na przedpolu Odkrywki "Koźmin"). Kierujący pracami archeologicznymi Eryk Schellner opowiedział dzieciom o odkryciu archeologicznym i prowadzonych pracach wykopaliskowych. Poinformował ich o faktach historycznych, które na podstawie przeprowadzonych badań zostały już ustalone.
Na zakończenie pobytu w Kopalni "Adamów" dzieci i ich opiekunowie otrzymały drobne upominki.

Wyjeżdżając z Kopalni "Adamów" dzieci podziękowały za miłe przyjęcie i dużą porcję wyjątkowo interesujących wrażeń. Przedstawicielom Kopalni wręczyły przewodnik turystyczny zatytułowany "Kamieniec na Podolu" zapraszając ich do zwiedzenia miasta Dunajowce i leżącego nieopodal Kamieńca Podolskiego.


kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  kliknij aby powiększyć...  

 WSZYSTKIE WIADOMOŚCI

WWW Kwbadamów SA
KWB Adamów SA
KWB Adamów SA

© 1999-2017 - PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A. w Turku

KWB Adamów SA